Get Adobe Flash player

Головний Лікар

Юрій Семенович Шугалей
Шугалей Юрій Семенович,
кандидат медичних наук, лікар-нарколог вищої категорії

Нагороди

Статус-нагорода "Підприємство регіону-2012"
Сертифікат міжнародного економічного рейтингу "Підприємство регіону-2012"

Подяка

Пивний алкоголізм: спиваються всі?

Пивний алкоголізм: спиваються всі?

Пивний алкоголізм: спиваються всі?

Проблема алкоголізму стає однією з найважливіших в Україні: спивається величезна кількість людей. І чи не найбільш небезпечний пивний алкоголізм, який швидко розвивається і важко піддається лікуванню. Та, на жаль, не тільки дорослим, а й дітям всюдисуща реклама нав’язує думку про нешкідливість або й корисність слабоалкогольних напоїв. Складається сумне враження, що для суспільства така ситуація — вже норма. Про цю проблему багато може розповісти кандидат медичних наук, заступник головного лікаря обласного наркологічного диспансеру Юрій ШУГАЛЕЙ.

— Юрію Семеновичу, яка нині ситуація в нашій області щодо поширення пияцтва?

— Торік у диспансер поступило на лікування майже чотири тисячі пацієнтів. Але існує ще й анонімне лікування, тому статистика не відображає справжнього стану справ. Ситуація загрозлива. Я б назвав це пандемією алкоголізму: спивається велика кількість людей.

— Наскільки серйозною проблемою є пивний алкоголізм?

— Це чи не основна проблема, і з’являється вона тому, що люди не вважають пиво алкоголем. Якось до мене на прийом прийшов чоловік разом з дружиною. Запитую в нього: «Часто випиваєте?» Він відповідає, що по святах. І ніби ненароком додає: «Ну, пиво два рази на тиждень по півтора-два літра». І каже це так, ніби й не п’є зовсім!

Саме слово «пиво» ніби вводить людину в оману, бо подібне до слова «пити». Але ми ж не називаємо горілку водою! Чим, по суті, є пиво? Це заводська брага. Вони подібні за технологією виготовлення — обидва напої отримують шляхом бродіння. Також небезпечним моментом є не зовсім високоякісне виробництво.

— Сьогодні процвітає ще й підліткове пияцтво…

— Я б сказав «молодіжне пияцтво». Це одна із серйозних проблем. Якщо підлітків хоч якось контролюють батьки, та вони й самі не ризикують розпивати алкоголь на вулиці, то молодь щодо цього поводиться занадто вільно. Варто стати повнолітніми, як молоді люди ступають на цей слизький шлях — їм же ніхто не може заборонити! Та й не вміють у нас пити: вживають алкоголь без закуски, будь-коли та ще й упереміш з нікотином. А нікотин, між іншим, посилює сп’яніння в 1,5—2 рази. Також посилює всмоктування алкоголю в кров те, що пиво — газоване. Ось і виходить, що людина п’яніє від однієї пляшки пива. Звідси й починаються проблеми — виникає швидке звикання.

— У чому ж причина масового алкоголізму?

http://vilne.org.ua/

Серія АE №638451 видана МОЗ України 12.03.2015 р.

Ліцензія

Акредитаційний сертифікат серія МЗ №010036
Акредитаційни сертифікат

Акредитаційний сертифікат

Директор центру

Шугалей Інна Юріївна
Шугалей Інна Юріївна

Нагороди

Сертифікат "Керівник року-2012"
Орден "Хрест Пошани України"
Гігіе́я (грец. Υγιεία) — богиня здоров'я, дочка Асклепія й Епіони (варіант: дружина Асклепія, від якого народила кількох дітей).
 
За часів Піндара Гігіею шанували поряд з Асклепієм (5 — 4 ст. до н. е.).
 
У грецькому мистецтві її зображували, як правило, разом з Асклепієм у вигляді молодої, вродливої, з квітучим здоров'ям дівчини, що тримає в руках чашу, з якої годує змію (емблема медицини).
 
Культ Гігієї існував в Оропі, статуя в Мегарах. Їй присвячено LXVIII орфічний гімн.
 
Слово «Hugieia» (ύγιεία: здоров'я) використовувалося в якості привітання у піфагорійців
 
З ім'ям богині пов'язують походження слова «гігієна».
 
На честь богині названо астероїд 10 Гігея. 

Copyright © 2012, Тернопільський медичний центр безпеки дорожнього руху. Всі права застережено.