Get Adobe Flash player

Головний Лікар

Юрій Семенович Шугалей
Шугалей Юрій Семенович,
кандидат медичних наук, лікар-нарколог вищої категорії

Нагороди

Статус-нагорода "Підприємство регіону-2012"
Сертифікат міжнародного економічного рейтингу "Підприємство регіону-2012"

Подяка

Який алкоголь шкодить більше?

Юрій Семенович Шугалей

Юрій Семенович Шугалей

Немає жодної родини, де не було б алкоголіків. Лікар Юрій Шугалей вважає, що багато залежить від спадковості

 Кореспондент “RIA плюс” розмовляє із головним лікарем Тернопільського обласного наркодиспансеру Юрієм Шугалеєм.

— Людині алкоголь взагалі не потрібен, навіть у поміркованих дозах. Було б добре, якби люди справді знали межу і ніколи через неї не переступали. Але ж так не буває. Я різного надивився за майже 30 років моєї праці, — стверджує Юрій Семенович. — У нас п’ють дуже багато, і п’ють майже всі. Тому в Україні зараз нема жодної родини, де б чоловік, брат, сват чи кума (жінок-пиячок теж вистачає, але вони рідко звертаються по допомогу) не були алкоголіками. — Традиційне українське застілля: столи вгинаються від наїдків та напоїв… — …і всі нібито знають, що пити не можна. Традиції змінити дуже важко. Часто люди намагаються алкоголем вирішити свої особисті проблеми. Незручно почувається у компанії — п’є, і тоді “море по коліна”, не може дати раду родині та дітям — п’є, дружина поїхала за кордон (“а чим вона там, цікаво, займається?..”) — п’є. Це ж легше, ніж вчитися, працювати, вдосконалюватися. Алкоголізм називають “хворобою контролю” — людина п’є і не може зупинитися, а тому починаються запої. Як правило, першими це помічають найближчі люди — дружина, чоловік, батьки. І навіть у такі важкі для родини періоди усі оточуючі схильні заперечувати, що поряд із ними живе алкоголік. До речі, як показує практика, у таких випадках жінки за чоловіків боряться до останнього, а чоловіки — кидають жінок-алкоголічок. — Але ж спиваються не всі… — Мої висновки дещо відмінні від тих, що у медичній літературі. Я на перше місце серед факторів, які сприяють алкоголізму, поставив би генетику, тобто схильність до залежності, закладену природою. А вже потім — психічні фактори, соціальні контакти і т. п. Наука ще не розгадала секрет тієї ланки генів, яка відповідає за залежності. Виявивши її, ми б подолали багато проблем. А поки що… створюємо нові — пиво продають і п’ють всюди, “лонгери”, “бренді-коли” — рекламують по кільканадцять разів на день, а тепер ще й, кажуть, винайшли алкогольне морозиво. Це вже край! Зараз спиваються підлітки, а завдяки такому морозиву і діти почнуть звикати до спирту. Наслідки боюся навіть прогнозувати. Діти ж, як мавпочки, все копіюють, і частенько не найкраще. — Але ж навіть деякі лікарі стверджують, що алкоголь корисний у певних дозах… — Я переконаний, що чим довше людина живе без алкоголю, тим більше у неї шансів не стати алкоголіком. Тому у дитячому, підлітковому віці він просто небезпечний. І в будь-якій кількості. Чому ми забуваємо, що у 500 мл пива — 25 мл чистого етанолу? Два-три келихи пива — і дорослий вже сп’янів, а що казати про дитину? У наркології навіть існує термін — “пивний алкоголізм”. Зрештою, до вживання вина я ставлюся так само. Адже потім все одно буде перехід до міцніших напоїв. Шлях один… Розвивається тяжке узалежнення. До речі, воно з’являється швидше при вживанні напоїв із високими концентраціями алкоголю, тобто горілки, коньяку, віскі.

 

http://20minut.ua/Новини-Тернополя/news/8386

Серія АE №638451 видана МОЗ України 12.03.2015 р.

Ліцензія

Акредитаційний сертифікат серія МЗ №010036
Акредитаційни сертифікат

Акредитаційний сертифікат

Директор центру

Шугалей Інна Юріївна
Шугалей Інна Юріївна

Нагороди

Сертифікат "Керівник року-2012"
Орден "Хрест Пошани України"
Гігіе́я (грец. Υγιεία) — богиня здоров'я, дочка Асклепія й Епіони (варіант: дружина Асклепія, від якого народила кількох дітей).
 
За часів Піндара Гігіею шанували поряд з Асклепієм (5 — 4 ст. до н. е.).
 
У грецькому мистецтві її зображували, як правило, разом з Асклепієм у вигляді молодої, вродливої, з квітучим здоров'ям дівчини, що тримає в руках чашу, з якої годує змію (емблема медицини).
 
Культ Гігієї існував в Оропі, статуя в Мегарах. Їй присвячено LXVIII орфічний гімн.
 
Слово «Hugieia» (ύγιεία: здоров'я) використовувалося в якості привітання у піфагорійців
 
З ім'ям богині пов'язують походження слова «гігієна».
 
На честь богині названо астероїд 10 Гігея. 

Copyright © 2012, Тернопільський медичний центр безпеки дорожнього руху. Всі права застережено.