Get Adobe Flash player

Головний Лікар

Юрій Семенович Шугалей
Шугалей Юрій Семенович,
кандидат медичних наук, лікар-нарколог вищої категорії

Нагороди

Статус-нагорода "Підприємство регіону-2012"
Сертифікат міжнародного економічного рейтингу "Підприємство регіону-2012"

Подяка

“Після перепою добре пити слабогазовану воду, чай із лимоном, кефір”

Юрій Шугалей: "Після горілки не можна пити ігристих вин, бо вони покращують всмоктування алкоголю"

Юрій Шугалей: “Після горілки не можна пити ігристих вин, бо вони покращують всмоктування алкоголю”

— Здоровій людині, яка забагато випила, наступного дня не треба йти проти того, що хоче організм. Він найкращий комп’ютер — поганого не підкаже. Випити 100 грамів зранку може тягнути хіба того, хто залежний. У нього комп’ютер вже поламаний. Нормальну людину після великої дози нудитиме навіть при думці про горілку, — розповідає заступник головного лікаря Тернопільського обласного наркодиспансеру, лікар-нарколог вищої категорії 61-річний Юрій Шугалей. Обговорюємо з ним найпопулярніші способи впоратися з похміллям.


Похмілля лікарі називають абстинентним синдромом.

— Болить голова, тремтять руки, нудить, пульс пришвидшений — це наслідок важкого отруєння. Спирт витягує рідину з клітин, кров’яні тільця склеюються. У судинах, фактично, циркулюють мікротромби. Це дуже небезпечно. Від тромбозу виникають: інфаркт міокарда, ішемічний інсульт, панкреатит. Від алкоголю вмирають у двох випадках — одразу, від отруєння, й пізніше — від ускладнень під час абстинентного синдрому, — каже лікар.

Після перепою добре пити слабогазовану воду, чай із лимоном, кефір.

— Рідину треба випити, щоб наводнити організм. Молочнокислі продукти і взагалі щось кисленьке — розсіл, лимон — стимулюють травну систему. Ми заводимо шлунок, і людина оживає. Ми всім пацієнтам кажемо: щоб піти на поправку, треба почати їсти. Не слід починати з чогось тяжкого для шлунку — жирного, смаженого. Краще бульйон, суп легкий, кашу, яйця. Кому смакує гаряче — хай їсть гаряче. Подобається холодне — будь ласка. Головне їсти, часом навіть через силу, — пояснює нарколог.

Кава, кола та інші напої з кофеїном малопомічні.

— Вони дають тимчасовий ефект. У голові може прояснитися, але організм залишається інтоксикований. Так само пити через силу 50 грамів не раджу. Ви самі для себе замаскуєте симптоми отруєння. Але за 2 години все повернеться.

Холодний душ може збадьорити, а від гарячої ванни варто утриматися.

— Враховуючи звуження судин і склеювання кров’яних тілець, навантажувати тіло ще й гарячою ванною не варто. Так само як і фізичними вправами. Зі стану отруєння треба виходити повільно. Є можливість пройтися — можна погуляти. Якщо встали з ліжка й дуже погано — краще полежати. Якщо звечора не рвали, то зранку штучно це стимулювати не треба. Там усе, що могло, всмокталося, лише зайвий раз травмуєте травну систему.

Сила похмілля не має прямого зв’язку з тим, у якій послідовності пили алкогольні напої.

— Твердження, що градус можна тільки піднімати, для мене — порожні розмови. Логіки не бачу. Після горілки не можна пити ігристих вин. У тому може бути пастка, бо вони покращують всмоктування алкоголю, відповідно і сп’яніння від уже випитого настає скоріше. Але хоч би в якому порядку алкоголь вживати, кількість етилового спирту з нього просто сумується, і від цієї суми залежить сп’яніння.

Важкі отруєння можливі навіть після невеликої дози, якщо людина ніколи не пила. У неї немає достатньо ферментів, що виводять алкоголь. На жінок і чоловіків спиртне впливає однаково. Жінки переносять похмілля важче через психологічний аспект. Жінку, яка напилася, чи часто випиває, суспільство засуджує більше, ніж чоловіка.

Від дорогого спиртного теж буде бодун

— Від дорогого спиртного не таке похмілля? Це казка. Усе залежить від кількості випитого, — каже Юрій Шугалей. — Якщо здорова людина вип’є 50 грамів, то наступного ранку нічого й не відчує. А якщо доза велика, то чи це самогон, чи дорога горілка — отруєння буде. Міфи про самогон ходять давно. Ніби він містить сивушні олії і через це людині набагато гірше. Таке твердження не відповідає дійсності. Олії організму гірше не роблять. Хіба на смак впливають. Але етиловий спирт, хоч як його очищай, залишається спиртом. Гірше може бути від сурогату — коли до етилового домішують технічні спирти. Це — чиста отрута, від неї можна стати інвалідом чи й померти.

Андрій ЯНОВИЧ.

http://gazeta.ua

Серія АE №638451 видана МОЗ України 12.03.2015 р.

Ліцензія

Акредитаційний сертифікат серія МЗ №010036
Акредитаційни сертифікат

Акредитаційний сертифікат

Директор центру

Шугалей Інна Юріївна
Шугалей Інна Юріївна

Нагороди

Сертифікат "Керівник року-2012"
Орден "Хрест Пошани України"
Гігіе́я (грец. Υγιεία) — богиня здоров'я, дочка Асклепія й Епіони (варіант: дружина Асклепія, від якого народила кількох дітей).
 
За часів Піндара Гігіею шанували поряд з Асклепієм (5 — 4 ст. до н. е.).
 
У грецькому мистецтві її зображували, як правило, разом з Асклепієм у вигляді молодої, вродливої, з квітучим здоров'ям дівчини, що тримає в руках чашу, з якої годує змію (емблема медицини).
 
Культ Гігієї існував в Оропі, статуя в Мегарах. Їй присвячено LXVIII орфічний гімн.
 
Слово «Hugieia» (ύγιεία: здоров'я) використовувалося в якості привітання у піфагорійців
 
З ім'ям богині пов'язують походження слова «гігієна».
 
На честь богині названо астероїд 10 Гігея. 

Copyright © 2012, Тернопільський медичний центр безпеки дорожнього руху. Всі права застережено.