Проблема алкоголізму стає однією з найважливіших в Україні: спивається величезна кількість людей. І чи не найбільш небезпечний пивний алкоголізм, який швидко розвивається і важко піддається лікуванню. Та, на жаль, не тільки дорослим, а й дітям всюдисуща реклама нав’язує думку про нешкідливість або й корисність слабоалкогольних напоїв. Складається сумне враження, що для суспільства така ситуація — вже норма. Про цю проблему багато може розповісти кандидат медичних наук, заступник головного лікаря обласного наркологічного диспансеру Юрій ШУГАЛЕЙ.
— Торік у диспансер поступило на лікування майже чотири тисячі пацієнтів. Але існує ще й анонімне лікування, тому статистика не відображає справжнього стану справ. Ситуація загрозлива. Я б назвав це пандемією алкоголізму: спивається велика кількість людей.
— Це чи не основна проблема, і з’являється вона тому, що люди не вважають пиво алкоголем. Якось до мене на прийом прийшов чоловік разом з дружиною. Запитую в нього: «Часто випиваєте?» Він відповідає, що по святах. І ніби ненароком додає: «Ну, пиво два рази на тиждень по півтора-два літра». І каже це так, ніби й не п’є зовсім!
Саме слово «пиво» ніби вводить людину в оману, бо подібне до слова «пити». Але ми ж не називаємо горілку водою! Чим, по суті, є пиво? Це заводська брага. Вони подібні за технологією виготовлення — обидва напої отримують шляхом бродіння. Також небезпечним моментом є не зовсім високоякісне виробництво.
— Я б сказав «молодіжне пияцтво». Це одна із серйозних проблем. Якщо підлітків хоч якось контролюють батьки, та вони й самі не ризикують розпивати алкоголь на вулиці, то молодь щодо цього поводиться занадто вільно. Варто стати повнолітніми, як молоді люди ступають на цей слизький шлях — їм же ніхто не може заборонити! Та й не вміють у нас пити: вживають алкоголь без закуски, будь-коли та ще й упереміш з нікотином. А нікотин, між іншим, посилює сп’яніння в 1,5—2 рази. Також посилює всмоктування алкоголю в кров те, що пиво — газоване. Ось і виходить, що людина п’яніє від однієї пляшки пива. Звідси й починаються проблеми — виникає швидке звикання.
http://vilne.org.ua/