Get Adobe Flash player
Головний лікар
shugalej

Шугалей Юрій Семенович,
кандидат медичних наук, лікар-нарколог вищої категорії

Нагороди
pidpr-2012

 

Статус-нагорода "Підприємство регіону-2012"

 

Сертифікат міжнародного економічного рейтингу "Підприємство регіону-2012"

Подяка
Подяка
Посвідчення
Посвідчення на раціоналізаторський винахід №513

 

Посвідчення на раціоналізаторський винахід №513

Посвідчення на раціоналізаторський винахід №514

 

Посвідчення на раціоналізаторський винахід №514

Посвідчення на раціоналізаторський винахід №517

 

Посвідчення на раціоналізаторський винахід №517

Архіви
Грамота
gramota-180-180
контакт-центр

Як втримати алкоголіка від запою, радить тернопільський нарколог

Шугалей Юрій Семенович

Шугалей Юрій Семенович

Для того, щоб лікування від алкоголізму було успішним, потрібна добра воля людини, яка хоче досягнути результату.

Проте деколи це буває зробити дуже важко, визнає лікар-нарколог Юрій Шугалей. Часто хворий ніяк не може погодитися із тим, що він п’є неконтрольовано, що він узалежнений, що хвороба прогресує, і сам він нічого не може із цим вдіяти.

- Головне – переступити цей бар’єр, – продовжує лікар-нарколог. – Хтось може зробити це сам, прийти до лікаря і з його професійною допомогою вийти із ситуації. Іншим для такого рішення потрібна допомога близьких – дружини, рідних і друзів.

Буває, навіть після звертання до лікаря хворий ще не має повного розуміння небезпеки своєї хвороби. Тоді завдання лікаря – допомогти йому зрозуміти це.

- Лише тоді, коли цей бар’єр подолали, починається професійна допомога, – розповідає пан Шугалей. – Методи лікування є різні. Насамперед – психологічні методики. Також – медикаментозне лікування для виведення зі стану запою. А ще – дуже важливо добитися стійкої та тривалої ремісії, аби людина залишалася тверезою якомога довше. Для цього теж є різні, індивідуально підібрані лікарями методики.

Безумовно, як наголошує лікар, ризики зриву після лікування залишаються. Рецидив зазвичай починається із відчуття дратівливості, невпевненості. Людина стає неврівноваженою, у неї – порушений сон, є й інші зміни.

- Сам узалежнений може навіть не помічати цього, – додає нарколог. – Але люди із найближчого оточення зауважують, що його поведінка змінюється. Це може ставатися навіть після періоду тривалої тверезості. З першого погляду, для таких змін поведінки жодної причини немає. Але в такому стані хворому досить дуже незначного поштовху, аби він знову почав пити. Тож дуже важливо помітити перші ознаки й одразу звернутися до лікаря. Завдяки певним препаратам людині вдається втриматися від випивки.

Загальні закономірності у лікуванні алкоголізму вивести важко, додає фахівець. Кожен випадок, як він пересвідчився на практиці, – дуже індивідуальний. При цьому важливою є довіра між лікарем і пацієнтом. Лише тоді хворий прислухатиметься до порад медика. Якщо людина відчує фальш у тоні розмови чи в погляді лікаря, контакту налагодити не вдасться.

Наостанок лікар додає, що періоди ремісій бувають дуже різні. Є хворі, які кидають пити на все життя. Інші можуть не випивати п’ять і більше років. У декого – період набагато коротший. Але лікар наголошує – боятися ремісій та опускати руки не варто.

- Буває, і хворий, і його рідні переживають дуже глибоке розчарування, коли алкоголік через певний час після лікування раптом знову зап’є, – додає він. – Їм видається, що всі зусилля були марними. Але не треба боятися починати все спочатку. Адже тверезість – це повернення до нормального життя.

http://20minut.ua/Новини-Тернополя/news/Як-втримати-алкоголіка-від-запою-радить-тернопільський-нарколог-10211553.html

Діліться нашими новинами з іншими:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • MySpace
  • В закладки Google
  • Google Buzz
  • Яндекс.Закладки
  • LinkedIn
  • Сто закладок
Яндекс.Метрика

Copyright © 2012, Тернопільський медичний центр безпеки дорожнього руху. Всі права застережено.