Get Adobe Flash player

Головний Лікар

Юрій Семенович Шугалей
Шугалей Юрій Семенович,
кандидат медичних наук, лікар-нарколог вищої категорії

Нагороди

Статус-нагорода "Підприємство регіону-2012"
Сертифікат міжнародного економічного рейтингу "Підприємство регіону-2012"

Подяка

Як втримати алкоголіка від запою, радить тернопільський нарколог

Шугалей Юрій Семенович

Шугалей Юрій Семенович

Для того, щоб лікування від алкоголізму було успішним, потрібна добра воля людини, яка хоче досягнути результату.

Проте деколи це буває зробити дуже важко, визнає лікар-нарколог Юрій Шугалей. Часто хворий ніяк не може погодитися із тим, що він п’є неконтрольовано, що він узалежнений, що хвороба прогресує, і сам він нічого не може із цим вдіяти.

– Головне – переступити цей бар’єр, – продовжує лікар-нарколог. – Хтось може зробити це сам, прийти до лікаря і з його професійною допомогою вийти із ситуації. Іншим для такого рішення потрібна допомога близьких – дружини, рідних і друзів.

Буває, навіть після звертання до лікаря хворий ще не має повного розуміння небезпеки своєї хвороби. Тоді завдання лікаря – допомогти йому зрозуміти це.

– Лише тоді, коли цей бар’єр подолали, починається професійна допомога, – розповідає пан Шугалей. – Методи лікування є різні. Насамперед – психологічні методики. Також – медикаментозне лікування для виведення зі стану запою. А ще – дуже важливо добитися стійкої та тривалої ремісії, аби людина залишалася тверезою якомога довше. Для цього теж є різні, індивідуально підібрані лікарями методики.

Безумовно, як наголошує лікар, ризики зриву після лікування залишаються. Рецидив зазвичай починається із відчуття дратівливості, невпевненості. Людина стає неврівноваженою, у неї – порушений сон, є й інші зміни.

– Сам узалежнений може навіть не помічати цього, – додає нарколог. – Але люди із найближчого оточення зауважують, що його поведінка змінюється. Це може ставатися навіть після періоду тривалої тверезості. З першого погляду, для таких змін поведінки жодної причини немає. Але в такому стані хворому досить дуже незначного поштовху, аби він знову почав пити. Тож дуже важливо помітити перші ознаки й одразу звернутися до лікаря. Завдяки певним препаратам людині вдається втриматися від випивки.

Загальні закономірності у лікуванні алкоголізму вивести важко, додає фахівець. Кожен випадок, як він пересвідчився на практиці, – дуже індивідуальний. При цьому важливою є довіра між лікарем і пацієнтом. Лише тоді хворий прислухатиметься до порад медика. Якщо людина відчує фальш у тоні розмови чи в погляді лікаря, контакту налагодити не вдасться.

Наостанок лікар додає, що періоди ремісій бувають дуже різні. Є хворі, які кидають пити на все життя. Інші можуть не випивати п’ять і більше років. У декого – період набагато коротший. Але лікар наголошує – боятися ремісій та опускати руки не варто.

– Буває, і хворий, і його рідні переживають дуже глибоке розчарування, коли алкоголік через певний час після лікування раптом знову зап’є, – додає він. – Їм видається, що всі зусилля були марними. Але не треба боятися починати все спочатку. Адже тверезість – це повернення до нормального життя.

http://20minut.ua/

Серія АE №638451 видана МОЗ України 12.03.2015 р.

Ліцензія

Акредитаційний сертифікат серія МЗ №010036
Акредитаційни сертифікат

Акредитаційний сертифікат

Директор центру

Шугалей Інна Юріївна
Шугалей Інна Юріївна

Нагороди

Сертифікат "Керівник року-2012"
Орден "Хрест Пошани України"
Гігіе́я (грец. Υγιεία) — богиня здоров'я, дочка Асклепія й Епіони (варіант: дружина Асклепія, від якого народила кількох дітей).
 
За часів Піндара Гігіею шанували поряд з Асклепієм (5 — 4 ст. до н. е.).
 
У грецькому мистецтві її зображували, як правило, разом з Асклепієм у вигляді молодої, вродливої, з квітучим здоров'ям дівчини, що тримає в руках чашу, з якої годує змію (емблема медицини).
 
Культ Гігієї існував в Оропі, статуя в Мегарах. Їй присвячено LXVIII орфічний гімн.
 
Слово «Hugieia» (ύγιεία: здоров'я) використовувалося в якості привітання у піфагорійців
 
З ім'ям богині пов'язують походження слова «гігієна».
 
На честь богині названо астероїд 10 Гігея. 

Copyright © 2012, Тернопільський медичний центр безпеки дорожнього руху. Всі права застережено.