Get Adobe Flash player
Головний лікар
shugalej

Шугалей Юрій Семенович,
кандидат медичних наук, лікар-нарколог вищої категорії

Нагороди
pidpr-2012

 

Статус-нагорода "Підприємство регіону-2012"

 

Сертифікат міжнародного економічного рейтингу "Підприємство регіону-2012"

Подяка
Подяка
Посвідчення
Посвідчення на раціоналізаторський винахід №513

 

Посвідчення на раціоналізаторський винахід №513

Посвідчення на раціоналізаторський винахід №514

 

Посвідчення на раціоналізаторський винахід №514

Посвідчення на раціоналізаторський винахід №517

 

Посвідчення на раціоналізаторський винахід №517

Архіви
Грамота
gramota-180-180
контакт-центр

Юрій Шугалей: «Від алкоголізму страждає передусім сім`я»

Шугалей Юрій Семенович

Шугалей Юрій Семенович

За офіційними даними, упродовж останніх років в обласний наркодиспансер звернулись близько 15 тисяч осіб. Щороку з обліку обласного диспансеру знімають близько тисячі хворих і стільки ж реєструють. Однак, за словами лікарів, офіційна статистика не відображає реальної картини. Про алкоголізм, його лікування і міфи, пов’язані з алкоголем, розповідає заступник головного лікаря Тернопільського обласного наркологічного диспансеру Юрій Шугалей.

Більшість спиртів – отрута

Більшість сполук, які належать до групи спиртів, розповідає лікар-нарколог із 37-річним стажем Юрій Шугалей, є смертельною отрутою для людини.

Серед них тільки С2Н5ОН, відомий як етиловий спирт, є сполукою з меншою силою дії. В той же час клінічні показники його впливу на організм схожі з отруєнням: людина втрачає контроль, здатність об’єктивно оцінювати реальність, приймати рішення, сповільнюється її реакція.

Постійне вживання «міцних» напоїв викликає цироз печінки, кардіопатію, нервові розлади, ураження мозку. Окрім того, алкоголь викликає залежність.

Лікарі-наркологи стверджують: алкоголізм як хвороба має три стадії. При першій людина почувається комфортно, випивши в компанії чи на самоті. Друга має фізичні ознаки, похмілля зранку, дратівливість, нервові розлади. Під час третьої настає «біла» гарячка, судомні припадки, енцефалопатія – порушення пам’яті.

Це супроводжують зміни в поведінці, цінностях. Людина втрачає інтерес до будь-яких занять, крім випивки, стає байдужою, млявою, займається пошуком «компаній», «приводів».

Найгірше  те, що алкоголізм  призводить до змін у соціальному середовищі людини, на роботі, з друзями, у родині.

- У сім`ї, де є алкоголік, хворіє не одна людина, а одразу кілька, – каже Юрій Шугалей. – З практики  переконався, що алкоголізм чоловіка  викликає невроз у дружини внаслідок постійного напруження, страху, що  прийде з роботи п’яний чоловік,  а також психічні травми у дітей.

Головне, що потрібно людині, яка хоче вилікуватись, – це сильне і тверде бажання покинути пити. Людина має визнати, що хвора, тобто має залежність від алкоголю. Тут важлива допомога фахівця – психолога або нарколога. Велике значення також має допомога близьких людей, їх підтримка.

На жаль, досить часто серед людей, що покинули пити, спостерігається рецидив – повернення до колишнього. В цьому випадку рідні впадають у відчай, вважають, що всі зусилля були марними. За словами лікарів, потрібно продовжувати боротись, адже тверезість – це шлях до нормального життя.

Алкоголь у спеку  викликає інсульт

За словами лікарів, з алкоголем пов’язана  ціла низка широко розповсюджених міфів. Наприклад,  слабоалкогольні напої є менш шкідливими, ніж горілка. Справді, напої з нижчим вмістом етилового спирту завдають менше шкоди, ніж з високим «градусом», – каже Юрій Шугалей. – Однак залежна людина, щоб відчути сп’яніння, випиває 3-4 пляшки пива. Тоді, крім «звичної» шкоди судинам, печінці, відбувається додаткове навантаження на нирки й усі внутрішні органи.

Часто вживання пива виправдовують тамуванням спраги. Лікарі попереджають – у спеку людина багато пітніє і потребує поповнення запасів води. Алкоголь, навпаки, виводить воду з організму. Це призводить до згущення крові, появі тромбів і, як наслідок, інсультів і інфарктів. Пиво не є оптимальним варіантом для тамування спраги. Краще вживати квас, узвари або звичайну воду.

Окрім того, існує поняття пивного алкоголізму, який є особливо актуальним для молоді. Випивши пляшку-другу пива чи «бренді-коли», людина інколи навіть не вважає, що вживала алкоголь. І не помічає, як «слабоалкоголка» стає сенсом її життя, постійним супутником під час зустрічей, головною «темою» для спілкування.

У горілці “топлять” проблеми

На думку нарколога, традиції вживання алкоголю залишились з радянських часів. Тоді пили всі, незважаючи на заборони і «сухі закони».

Спосіб життя, який веде багато людей сьогодні, також не сприяє тверезості.  На традиційні свята чи весілля  столи вгинаються від наїдків, алкоголь теж ллється рікою. За цим  спостерігають діти, для яких подібна поведінка стає прикладом.

За допомогою алкоголю людина також часто хоче вирішити особисті проблеми. Не лагодиться на роботі чи з’явилися проблеми в сім`ї,  шукає розраду у компанії за чаркою. Насправді в більшості випадків спиртне не допомагає, а погіршує ситуацію. Змінити щось людина може, тільки вирішивши проблему своїми діями.

Свій внесок у розповсюдження моди на алкоголь робить і телебачення. Спонсорами спортивних подій є алкогольні бренди. Відомі спортсмени  рекламують пиво. У молоді формується уявлення, що вживати алкоголь – це круто, бо так роблять сильні, успішні люди.

За словами лікарів, немає простого рецепту для усіх ситуацій. Вирішити проблеми людина може тільки своїми рішеннями і діями. А досягнення і успіх приходять через навчання, працю і самовдосконалення.

http://svoboda.te.ua/zdorov-ya/yuriy-shugaley-vid-alkogolizmu-strazhdae-peredusim-simya.html

Діліться нашими новинами з іншими:
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • Facebook
 • Twitter
 • LiveJournal
 • MySpace
 • В закладки Google
 • Google Buzz
 • Яндекс.Закладки
 • LinkedIn
 • Сто закладок
Яндекс.Метрика

Copyright © 2012, Тернопільський медичний центр безпеки дорожнього руху. Всі права застережено.